Pallotti-Hostel

THE HUMAN EXPERIENCE

ASK Soli Deo zaprasza na wyjątkowy pokaz filmu "THE HUMAN EXPERIENCE", zdobywcy ponad 30 nagród na międzynarodowych festiwalach filmowych, którego nie zobaczycie w żadnym kinie!

Projekcja odbędzie się w Auli Mickiewicza w Audytorium Maximum na Uniwersytecie Warszawskim, 24 marca (sobota), o godz 19:00


Zwiastun: http://www.thehumanexperience.pl/zwiastun/zwiastun_view.html
www.thehumanexperience.pl

Po filmie odbędzie się spotkanie z Charlesem Kinnane (reżyserem filmu) i Jeffreyem Azize (głównym bohaterem) będzie prowadzone przez dr Macieja Błaszaka i Macieja Sykę (Grassroot Films).


The Human Experience” to historia młodych Amerykanów – braci, którzy po ciężkich doświadczeniach życiowych zaczynają poszukiwać „czegoś więcej” niż pieniędze i kariera. Wyruszając w podróż, która na zawsze odmieni ich życie, rozpoczynają poszukiwania odpowiedzi na podstawowe pytanie dotyczące każdego młodego człowieka: „Po co żyję?”. Bohaterowie wyruszają najpierw w środowiska bezdomnych w Nowym Jorku. Następnie udają się do Peru oraz Afryki, gdzie pracują z chorymi na AIDS i z dziećmi ulicy. Film jednoczy ludzi, bez względu na to jakiego są koloru skóry i wyznawanych poglądów.

"The Human Experience"
kraj produkcji: USA
czas trwania filmu: 93 min
język: angielski
napisy: polskie

Recenzje:

Amerykańska dziennikarka Oprah Winfrey kiedy obejrzała go po raz pierwszy, oznajmiła, że "THE HUMAN EXPERIENCE to film, który powinien obejrzeć nie tylko każdy Amerykanin, ale każdy człowiek na świecie, i to przynajmniej raz w życiu.. "

Tamtej nocy, po obejrzeniu "THE HUMAN EXPERIENCE" muzyk Bono z U2 długo nie mógł zasnąć. Wiedział, że właśnie zobaczył coś niezwykłego, coś co jest częścią Jego samego, wreszcie coś - co dotyczy każdego z nas. Niedługo później, pod wpływem tego filmu powołał organizację "Pionierzy zmian".

Wreszcie, Cherie Blair, żona byłego brytyjskiego premiera Tonego Blaira, postanowiła pokazać "The Human Experience" i zaprosić Jego twórców do Wielkiej Brytanii. Jej zdaniem wartości w nim przedstawione dotyczą każdego z nas, a Wielka Brytania jak i Europa potrzebuje odpowiedzieć sobie na pytanie postawione w filmie: "Czy zapomnieliśmy co oznacza być ludźmi?"

WSTĘP BILETOWANY! Zapisy na stronie
http://www.solideo.pl/dzialalnosc/zapisy