Pallotti-Hostel

Taneczna integracja

Akademik - Pallotti-Hostel w WarszawieBez alkoholu i muzyki techno, za to radośnie tańcząc i śpiewając – tak bawiło się kilkudziesięciu studentów na spotkaniu imprezowym w sobotę 6 listopada 2010 r. w Pallotti–Hostel w Warszawie. 

To już trzecie spotkanie zorganizowane dla uczestników tegorocznego obozu zerowego Akademickiego Stowarzyszenia Katolickiego Soli Deo. Wzięli w nim udział także mieszkańcy akademika, członkowie młodzieżowych grup katolickich, jak również osoby nie związane z Kościołem. Tym ostatnim wcale nie przeszkadzał brak używek ani konieczność przestrzegania ciszy nocnej. Przed godziną dwudziestą drugą wszyscy zdążyli się wyszaleć na parkiecie i spróbować swoich sił w karaoke. Nie brakowało też napojów i przekąsek, bo każdy przyniósł ze sobą coś na wspólny stół. – „Zabawa miała na celu nawiązywanie i pogłębianie przyjaźni – mówi Michał Reszka, organizator imprezy. – Teraz panuje kultura chwilowych, płytkich znajomości, a młodzi ludzie potrzebują stałych relacji, z uwzględnieniem głębszego wymiaru osobowego”.

Sprzyjały temu rozmowy w miłej atmosferze, wspólny śpiew, gry i zabawy oraz tańce. Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się tzw. belgijka i menuet - każdy miał okazję zatańczyć z każdym, bo partnera zmieniało się co minutę. W menuecie na początku trzeba było się przedstawić i ukłonić drugiej osobie, a później poruszać się w rytm piosenki, śpiewanej a cappella. Po zakończeniu części tanecznej chętni wzięli udział w nocnym maratonie filmowym. Wszyscy byli bardzo zadowoleni ze wspólnie spędzonego czasu – jak widać bez alkoholu impreza też może się wspaniale udać.

Wkrótce planowane są kolejne ciekawe wydarzenia. Pallotti – Hostel jest współorganizatorem balu andrzejkowego, który odbędzie się 27 listopada w szkole przy ul. Kobielskiej. Zaś 11 grudnia w pallotyńskim akademiku na spotkaniu z podróżnikiem i księdzem misjonarzem, będzie można posłuchać opowieści o ciekawych krajach i kulturach.

Hanna Dębska, studentka UKSW