Pallotti-Hostel

NaProTechnology- Czy można wyleczyć niepłodność?

Kolejne spotkanie z cyklu Twój czas, Twój wybórna temat: „NaProTechnology- czy można wyleczyć niepłodność?”, odbyło się 12 maja 2011 roku o godz. 19.00 w Pallotti Hostel na ul. Skaryszewskiej 12 w Warszawie.

Spotkanie poprowadziła lek. Natalia Suszczewicz, Konsultant Medyczny NaProTechnology, Instruktor Modelu Creightona.

Organizatorem było Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Archidiecezji Warszawskiej. www.warszawa.ksm.org.pl

Patronat objęli: Magazyn Familia, Radio Niepokalanów, Duchowy.pl, Gość Niedzielny, Niedziela, Ichtis, Przeznaczeni.pl, Radio Warszawa.

Relacja ze spotkania:

Czy można wyleczyć niepłodność? Dlaczego co piąta para w Polsce nie może mieć dziecka? Jak dobrze znaleźć przyczynę? Czy można wyleczyć ich trwale? Czy in vitro to jedyne rowiązanie? O co chodzi w NaProTechnology? Jakie są wyniki leczenia? O tym opowiedziała lek. Natalia Suszczewicz, Instruktor Creighton Model System, Konsultant NaProTechnology w trakcie stażu.

W czwartek 12 maja 2011 roku odbyło się kolejne spotkanie z cyklu Twój czas, Twój wybór na temat: „NaProTechnology. Czy można wyleczyć niepłodność?” zorganizowane przez Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży w Pallotti-Hostel na ul. Skaryszewskiej 12. Spotkanie poruszało kilka problemów współczesnej ginekologii.

Płodność: „Współczesny świat kreuje trend sztucznego sterowania płodnością. Z jednej strony chce się płodność zniszczyć, z drugiej strony przywrócić. Płodność zaś jest krucha i ograniczona w czasie” - rozpoczęła wykład lek. Natalia Suszczewicz. 

Niepłodność: „Gdy pojawia się problem z płodnością rozpoczyna się często niewystarczającą diagnostykę i niejednokrotnie zbyt szybko proponuje się leczenie metodami rozrodu wspomaganego, głównie in vitro. Niepłodność sprowadza się więc do technicznego ominięcia przyczyny niepłodności, by osiągnąć szybko cel – dziecko, pomijając przywrócenie zdrowia małżonków, przywrócenie ich płodności”. Uczestnicy spotkania mogli zobaczyć oficjalne dane europejskie dotyczące skuteczności in vitro w Polsce ilość porodów na cykl zabiegu nie przekracza 17-30 procent.

Niepłodność i NaProTechnology: „Niepłodność jest objawem zespołu przewlekle toczących się schorzeń wymagających dokładnej diagnostyki i starannego leczenia, a to wymaga czasu. Naprotechnology, Natural Procreative Technology - technologia naturalnej prokreacji, prowadzi do wnikliwej analizy przyczyny niepłodności i używa środków współcześnie dostępnych w medycynie, w tym zaawansowanych technik chirurgicznych, aby przywrócić zdrowie małżonków. A wszystko w sposób bardzo precyzyjny i dostosowany do cyklu danej kobiety”.

 

Zapraszamy na kolejne spotkanie, które odbędzie się 2 czerwca 2011 o godz.19.00, a tematem spotkania będzie NPR.