Pallotti-Hostel

Pierwszy dzwonek w Pallotti-Hostel 2012!


Dom Studenta Pallotti-Hostel oficjalnie rozpoczął nowy rok akademicki. 9. Października 2012 r. odbyła się inauguracyjna Msza Święta sprawowana przez Opiekuna Duchowego akademika – ks. Wojciecha Sadłonia SAC w kaplicy Zarządu. W modlitwie szczególnie prosiliśmy o umiejętność wyznaczania sobie mądrych priorytetów. Opiekun Duchowy akademika podkreślił, że bez mądrości Ewangelii i modlitwy nie można osiągnąć trwałej radości życia. Zachęcał jednocześnie do solidnego studiowania.

Po Mszy Świętej udaliśmy się do sali spotkań na integrację. Dziękujemy Księdzu Piotrowi Niedzieli SAC oraz Księdzu Wojciechowi za kupienie dla nas słodyczy i owoców!

Dom Studenta Pallotti-Hostel funkcjonuje już czwarty rok. Mieszka w nim 49 studentów z uczelni takich jak: Akademia Pedagogiki Specjalnej, Akademika Sztuk Pięknych, Politechnika Warszawska, Szkoła Główna Handlowa, Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Uniwersytet Warszawski, Wojskowa Akademia Techniczna i bardzo wielu kierunków.

Akademik oferuje pokoje jednoosobowe z łazienkami a także jedno- i dwuosobowe pokoje w segmentach i znajduje się kilka minut od przystanku Al. Zieleniecka oraz Dworca Wschodniego, co pozwala na szybki dojazd na wiele warszawskich uczelni.

Zaletą akademika jest niewielka liczba mieszkańców, co pomaga w tworzeniu zwartego i wartościowego środowiska. Na uwagę zasługują także regularnie organizowane spotkania formacyjne oraz edukacyjne. Studenci mają również do dyspozycji kaplicę.

 

 

Magdalena Korzekwa

Studentka UW